A A A

Dom Kultury "Kadr"


Samorządowa instytucja kultury
w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

 

adres:
ul. Rzymowskiego 32; 02-697 Warszawa
telefon/fax: 22 843 88 81; 
e-mail: info@dkkadr.waw.pl

 

strona: www.dkkadr.waw.pl

 

Aktualna oferta programowa oraz informacje szczegółowe 

- na stronie internetowej placówki!
 

godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 8.00 – 21.00
W soboty i niedzielę w zależności od kalendarium wydarzeń.
 


Dyrektor: Zbigniew Darda

 

Mapa

 

Krótka charakterystyka placówki:


Dom Kultury Kadr to nowoczesna instytucja edukacyjno-kulturalna w trakcie spektakularnej przemiany.

Kadr ma dla nas wiele znaczeń, nie tylko tych związanych z filmem i fotografią. „Kadrując” rzeczywistości chcemy ją oswajać, nadawać jej nowe, niezwykłe skojarzenia i emocje. Wydobywać ukryte sensy, uczyć wrażliwości estetycznej i poznawczej.

Interesuje nas żywa oraz rozwijająca kultura, która jest otwarta oraz dostępna dla każdego, działa stymulująco i twórczo na swoich odbiorców, nie patrzy z góry. Wspiera własną, indywidualną drogę ekspresji oraz realizacji potrzeb.


Przyświecają nam poniższe wartości:

– swoboda eksperymentowania
– rozwijająca kultura
– otwarta wspólnota

Naszą misją jest zbliżanie ludzi. Zbliżanie, dzięki któremu zmniejszamy dystans społeczny, pielęgnujemy lokalne więzi i uczymy odpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie.

 

Historia i teraźniejszość:

Dom Kultury Kadr powstał w 1978 roku, za sprawą oddolnej, społecznej inicjatywy. W jego początkowej działalności silnie wybrzmiewała specjalizacja filmowa (DKF, kino). Współczesny Kadr realizuje szereg działań statutowych w obszarze edukacji kulturalnej i upowszechniania kultury w Dzielnicy Mokotów. W drugim kwartale 2017 r. oddajemy do użytku nową siedzibę – pociągnęło to za sobą szereg fundamentalnych zmian: funkcjonowania, struktury, poszerzenie oferty zajęć, nowej identyfikacji wizualnej, odświeżonego repertuaru itd. Nowy budynek zainspirował nas do stworzenia nowoczesnego i adekwatnego programu, który jest efektem wielomiesięcznej pracy.

Chcemy sprostać tym wyzwaniom i oczekiwaniom, dlatego uczestniczyliśmy w kilku procesach, które pomogły nam stworzyć KADR na nowo (Laboratorium Edukacji Twórczej, konsultacje społeczne, liczne szkolenia, grupy eksperckie, projekty animacyjne itp.).


Kultura to nie tylko idee, symbole i artefakty – to przede wszystkim ludzie i ich osobiste historie. Dlatego poprzez nasze działania chcemy integrować lokalną społeczność. Stajemy się lokalnym liderem: wsłuchujemy się w oczekiwania, wpieramy oddolne inicjatywy, tworzymy nowoczesną i zrównoważoną ofertę odpowiadającą wymaganiom współczesności.

 

Nowy Kadr staje się przestrzenią do bycia, dlatego warto bywać w kadrze.